Lot n°0046

Index librorum prohibitorum - Inno[centio] XI P[ontifice] M[aximo] jussu editus usque ad annum 1681. Eidem accedit in fina Appendix usque ad mensem junij 1704. Juxta exemplar romanum, Pragae [à Prague], Apud Josephum Antonium Schilhart, 1726, in-12, [28]-411-[2]-129-[1 blanche] p. Suivi de : Appendix novissima ad indicem librorum prohibitorum ab anno M.DCC.IV. usque ad totum mensem martii M.DCC.XVI., 72 p., un vol. en pleine basane brune de l'époque, dos à nerfs décoré (rel. fortement usée, mors, coiffes et coins abîmés, bruniss., cach.).
Estimation: 50/75€
Adjugé: 110€